BFC238350512 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BFC238350512
  • Производитель
    Vishay Intertechnology
  • Описание
    Vishay Intertechnology BFC238350512 Capacitance: 5100pF Capacitance Tolerance: ?‚?± 5% Capacitor Case Style: Radial Leaded Capacitor Dielectric Type: Polypropylene Dielectric Material: Polypropylene, Metallized Esr (equivalent Series Resistance): - Features: AC and Pulse Height: 0.472" (12.00mm) ID_COMPONENTS: 2981917 Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Lead Spacing: 0.591" (15.00mm) Mounting Type: Through Hole No. Of Pins: 2 Operating Temperature: -55?°C ~ 105?°C Package / Case: Radial Product: AC Pulse / Snubber Metallized Polypropylene Capacitors Series: MMKP 383 Size / Dimension: 0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm) Termination: PC Pins Termination Style: Radial Tolerance: ?±5% Voltage - Ac: 550V Voltage - Dc: 1600V (1.6kV) Voltage Rating: 1.6 KVolts Other Names: 2222 383 50512, 222238350512, BC1997, BFC2 383 50512, BFC2 383 50512